Idea projektu

Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków od kilku lat realizuje projekt promocyjno-edukacyjny pod nazwą „Wolin z rybą na talerzu”.

Celem kampanii jest promocja spożywania ryb, pochodzących z lokalnych połowów oraz zwiększenie w odbiorcach świadomości na temat walorów smakowych i zdrowotnych potraw i przetworów z ryb, poławianych i wytwarzanych w regionie.

Zadaniem kampanii jest zmiana nawyków żywieniowych Polaków, tak aby częściej sięgali oni po potrawy z ryb, jako proste i łatwe do przygotowania oraz mieli większą świadomość faktu, że spożywanie ryb sprzyja aktywności i zdrowemu trybowi życia.

Pragniemy, aby w odbiorcach akcji utrwaliło się przekonanie, że zdrowa, zbilansowana dieta jest możliwa w oparciu o świeże polskie ryby, również te mniej dostępne w szerokiej sprzedaży jak: sandacz, okoń, leszcz czy płoć.

Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków powstało w 2008 roku, jako Stowarzyszenie Zwyczajne.

W roku 2011 uzyskało wpis do KRS. Obecnie liczy ponad 110 członków; armatorów, rybaków, członków wspierających, którzy prowadzą działalność w następujących portach: Stepnica, Wolin, Lubin, Świnoujście, Międzyzdroje, Karsibór, Przytór, Dziwnów, Niechorze, Mrzeżyno i Rewal.