Video

PODSUMOWANIE

Festiwal smaków zgotowali nam kucharze podczas dwudniowej imprezy w Wolinie.
Zarówno na scenie, jak i w namiocie kulinarnym można było spróbować polskich ryb przygotowanych z nutą potraw azjatyckich, hiszpańskich czy włoskich.

Wolin to kolebka festynów przygotowywanych od kilku lat przez rybaków z WSR. Nie dziwi więc fakt, że przez dwa dni rybne miasteczko było tłumnie odwiedzane przez mieszkańców, turystów goszczących na Pomorzu Zachodnim oraz rybaków z rodzinami. Dopisała pogoda, dobre humory i świetna kuchnia. Kucharze dali popis swoich kulinarnych umiejętności, zarówno na scenie podczas gotowania na żywo, jak i w namiocie kulinarnym rywalizując w bitwie na patelnie. Można było spróbować: tatara z ryb, tajskiej zupy z miętusem i krewetkami, dorsza w tempurze z warzywną ratatują czy chłodnika śledziowego z ogórkiem kiszonym. Dość zaskakujące (na pierwszy rzut oka) smakowe połączenia, okazywały się ostatecznie doskonałym kulinarnym doznaniem. Wyraz aprobaty dla tego rodzaju potraw z ryb dawali sami uczestnicy festynu, ustawiając się w długich kolejkach do degustacji potraw.

Dobra kuchnia szła w parze z dobrą zabawą. Na scenie towarzyszyli nam Swing Lovers, After Blues oraz Jackpot. Dzieci szalały w strefie animacji Rybki Wolinki, oglądały bajki o Rybce i jej przyjaciołach. Zarówno duzi, jak i mali uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę o rybach, wygrywając nagrody w quizach i konkursach. Dużą popularnością cieszyła się też interaktywna zabawa w poszukiwanie ryb. Na terenie całego miasteczka poukrywane były QR-kody, pod którymi kryły się zdjęcia ryb z naszych wód. Trzeba było zeskanować kod, zapisać przynajmniej pięć gatunków ryb na swoim telefonie i można było udać się po odbiór gadżetów.

Kolejna impreza z cyklu „Wolin z rybą na talerzu” odbędzie się w Szczecinie w ostatni weekend sierpnia. Zapraszamy!

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Programu Operacyjnego “Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020”.

GALERIA

Sobota

11:00 – Otwarcie festynu

11:05 – Zespół Swing Lowers

11:35 Szybka rybka pokaz kulinarny

12:00 – Zespół Swing Lowers

12:30 Szybka rybka – degustacja

13:00 – Livecooking na scenie

14:00 Animacje i konkursy z nagrodami

14:30 Bitwa na patelnie – pokaz kulinarny

15:00 Animacje i konkursy z nagrodami

15:30 – Zespół After Blues

16:00 – Bitwa na patelnię -degustacja

16:30 – Zespół After Blues

17:00 Zakończenie imprezy

Niedziela

12:00 – Otwarcie festynu

12:05 – Zespół Jackpot

12:35 Szybka rybka pokaz kulinarny

13:00 – Zespół Jackpot

13:30 Szybka rybka – degustacja

14:00 – Livecooking na scenie

14:30 Animacje i konkursy z nagrodami

15:00 – Livecooking na scenie

15:30 Bitwa na patelnie – pokaz kulinarny

16:00 Animacje i konkursy z nagrodami

16:30 – Zespół Jackpot

17:00 – Bitwa na patelnię -degustacja

17:30 – Zespół Jackpot

18:00 Zakończenie imprezy