Video

PODSUMOWANIE

To było prawdziwe wyzwanie dla naszych kucharzy — przygotować pyszne potrawy z ryb, gdy termometr wskazuje 35 stopni! Wszystko się udało i pierwsza impreza z cyklu „Wolin z rybą na talerzu”, w Kamieniu Pomorskim — za nami.

Upał nie przestraszył gości i zarówno dzieci, jak i dorośli skorzystali w minioną niedzielę, ze wszystkich atrakcji festynu, który zorganizowało Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków. Były zabawy dla dzieci — wśród których królowało polewanie się wodą — degustacja potraw z ryb, badania i konsultacje dietetyczne oraz możliwość obserwowania, jak przyrządzają ryby zawodowi kucharze.
W strefie kulinarnej gotowali Mariusz Siwak — szef kuchni szczecińskiego hotelu Mariott i Andrzej Jakomulski — szef kuchni restauracji Sublima w Kołobrzegu. Obaj panowie mieli za zadanie przyrządzić dwie potrawy, każdą z tej samej ryby. Na przystawkę była flądra, natomiast jako danie obiadowe podano dorsza. Widzowie minimalną ilość głosów zdecydowali, że rywalizację w ramach konkurencji pod nazwą: „Bitwa na patelnie” wygrał Mariusz Siwak, który przygotował filet z dorsza na risotto cytrynowym ze szparagami, a jako przystawkę zrobił ceviche z flądry z cytrusami na sałatce z alg morskich z sezamem. Kulinarne pyszności zaserwował również Leszka Wodnicki, który w ramach gotowania na żywo na scenie pokazał jak szybko zrobić tatar z łososia na guacamole. Muzycznie wsparli nas kojącym dźwiękami prezentowanych utworów: Jackpot oraz Swing Lowers. Jednym słowem było pysznie, zabawnie i bardzo ciepło, czyli tak jak powinno być latem podczas wakacji. Kolejna impreza z cyklu “Wolin z rybą na talerzu” odbędzie się w Wolinie, 5 i 6 sierpnia. Zapraszamy!

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Programu Operacyjnego “Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020”.

GALERIA