Gmina Wolin jest największą obszarowo gminą nadmorską w Polsce. Warto ją odwiedzać ze względu na rosnące walory turystyczne, jak i na możliwość degustacji zdrowych i smacznych ryb z lokalnego połowu. W ostatnich latach pojawiło się tu wiele nowych inwestycji przyjaznych zarówno mieszkańcom jak i turystom. Do atutów gminy, poza ciekawą historią związaną z osiedlaniem się  pierwszych Słowian, należy zaliczyć też ścieżki rowerowe położone wokół Zalewu Szczecińskiego, hektary lasów i liczne jeziora. Wolin to również tradycja i prężne rybołówstwo. Gmina od kilku lat z powodzeniem współorganizuje wakacyjny festyny rybołówstwa, które gromadzą wielu mieszkańców i turystów. Na takie festyny zapraszamy też w ramach programu „Wolin z rybą na talerzu”.

Woliński Park Narodowy

Jezioro Turkusowe

Centrum Słowian i Wikingów

Wzgórze Gosań

Znajduje się pomiędzy Zalewem Szczecińskim, a Zatoką Pomorską i zajmuje blisko 11 tysięcy hektarów powierzchni, przy czym prawie połowę z tego zajmują lasy, których średnia wieku wynosi ponad 100 lat.

To niewielki,  sztuczny zbiornik o głębokości ok. 21 m, który swoją nazwę zawdzięcza niebiesko-zielonej barwie wody. W czasach niemieckich znajdowała się tutaj kopalnia kredy, która obecnie jest podłożem jeziora, a w połączeniu ze światłem daje tafli wyjątkowy kolor.

Stanowi rekonstrukcję zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych wczesnośredniowiecznego Wolina. We wnętrzach chat różnej konstrukcji można obejrzeć replikę mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat.

Najwyższy klif na polskim wybrzeżu, który o zachodzie słońca staje się jednym z najbardziej romantycznych miejsc na całym wybrzeżu Wsypy Wolin.

Taras Widokowy Grodzisko-Lubin

Pokazowa Zagroda Żubrów

Ratusz w Wolinie

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego

Ten przepięknie położony punkt widokowy daje możliwość podziwiania archipelagu ponad 40 wysp. Na drewnianych tarasach zamontowane są lunety, z których można z bliska obserwować żyjące w okolicy ptaki, w tym orła bielika.

To niezwykłe miejsce na mapie regionu, na którego powierzchni żyje obecnie od 6 do 8 żubrów. Zwierzęta pod stałą opieką weterynaryjną, a zwiedzający mogą je podglądać z niewielkich pomostów.

Ceglany, zbudowany w stylu neogotyckim budynek (stanowiący obecną siedzibę Urzędu Miejskiego) powstał w 1881 r. W części wieżowej, szczególną uwagę przykuwa tarcza zegarowa i herbowa.

To jedna z najstarszych placówek kulturalnych Wolina, założona w 1966 roku. Można tu zwiedzić stałe wystawy archeologiczne,  obejmujące okres największej świetności miasta oraz  najwcześniejszy okres w dziejach osadnictwa na wyspie Wolin.

GALERIA

RESTAURACJA KA la FIOR

ul. Henryka Sienkiewicza 27

Wolin, Zachodniopomorskie, Polska

RESTAURACJA SYGRYDA

ul. Światowida 11

Wolin, Zachodniopomorskie, Polska

SMAŻALNIA KAPITAŃSKA

ul. Zatoczna 1B, wejście od Armii Krajowej

Międzywodzie, Zachodniopomorskie, Polska

TAWERNA GRUBA RYBA 

ul. Mickiewicza  23

Dziwnów, Zachodniopomorskie, Polska

RESTAURACJA ORKAN

ul. Nadmorska 9

Niechorze, Zachodniopomorskie, Polska

SKLEP MIRUNAFISH – PORT DZIWNÓW

Osiedle Rybackie 16k

Dziwnów, Zachodniopomorskie, Polska